juuli 19, 2024
Lõõtsa 8, Tallinn, Eesti
Finants

Ettevõtja võib pöörduda Swedbanki poole kasvõi ühe arve finantseerimiseks

Kui suurettevõtetele on pika tähtajaga arvete finantseerimine ehk faktooring tavapärane vahend ettevõtte rahavoogude juhtimisel, siis vähem teatakse võimalusest finantseerida oma kodupangas kasvõi ühte suuremat arvet.

Swedbank pakub arve finantseerimise teenust juba kolmandat aastat ja huvi selle vastu kasvab iga aastaga. Kui faktooringu puhul tuleb sõlmida pangaga aastane leping, siis arve finantseerimise teenus annab võimaluse ka väikeklientidele, kes teevad suuri arveid harva. Kõne all on näiteks loomeettevõtted, kes teevad firmadele jõulukingitusi, ning tootmisettevõtted, kelle tellimuste maht suureneb ajutiselt ja sõltub hooajast. Lisaks hulgimüüjad, kellele esitatakse suuremaid tellimusi ainult mõni kord aastas. Arve finantseerimise teenusega saab kindlustada oma ettevõttele stabiilsema rahavoo ja keskenduda oma põhitegevusele, kui vabanevad käibevahendid, mis on muidu pikkade maksetähtaegade all kinni.

Miks on arve finantseerimine sinu ärile hea?
  • Pank finantseerib arveid kuni 90% ulatuses arve summast.
  • Arve finantseerimise ainus tasu on 1% finantseeritavalt summalt kuus.
  • Arve maksetähtaeg võib olla kuni 90 päeva.
  • Pank jälgib arvete maksetähtaegu ja kogub ostjalt maksed.
  • Finantseeritavad arved ise on lepingu tagatiseks.
  • Finantseerimist saab taotleda ka üksikutele arvetele.

Arvete finantseerimine on hädavajalik abivahend kasvavale ettevõttele, kelle kontol pole veel piisavalt käibevahendeid, et lubada klientidele pikemat maksetähtaega. Just selline vajadus tekkis Kohtla-Järvel tegutseval ettevõttel Arcweld Group OÜ, kes valmistab piirdeid rõdudele, terrassidele ja treppidele.

„Olen faktooringu võimalustega varemgi kokku puutunud, kuid arvete finantseerimiseni jõudsin alles siis, kui tekkis vajadus käibevahendite järele. Pöördusime oma kodupanga Swedbanki poole ja abi oli kohe käeulatuses. Arve finantseerimisel tasub pank ettemaksu kuni 90% ulatuses arve summast. Tänu sellele saab tasuda õigel ajal arved tarnijatele ja tegeleda uute tellimustega,“ kirjeldas Arcweld Groupi juhatuse liige Deniss Minlibajev.

Arve finantseerimise taotluse saab esitada mugavalt Swedbanki internetipangas.

Finantsteenust pakub Swedbank AS. Tutvu tingimustega ja küsi nõu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga