juuli 19, 2024
Lõõtsa 8, Tallinn, Eesti
Arvamuslood Buller Uudised Trendikad

5 põhjust leida paremad kontaktläätsed

Tehnoloogiad arenevad kiiresti ning kaasaegsed kontaktläätsed on edasijõudnumate omadustega.

Kontaktläätsed pakuvad prillidega võrreldes rohkem vabadust ning tehnoloogiate arenedes tuleb turule järjest edasijõudnumate omadustega läätsesid. Siin on 5 põhjust otsida paremaid kontaktläätsesid.

  1. Sinu nägemine on muutunud

Kui oled märganud, et nägemine on kehvemaks muutunud ning detailide nägemiseks peab ka kontaktläätsesid kandes silmi kissitama, on aega minna nägemiskontrolli ning paluda silmaarstilt või optometristilt uut läätseretsepti.

Vanusest tulenevad muutused organismis mõjutavad ka silmi ja nägemist. Näiteks presbüoopia ehk loomuliku vanusega kaasneva lähedale nägemise languse sümptomid võivad avalduda juba 40ndates eluaastates. See tähendab, et vajad tõenäoliselt teistsuguseid kontaktläätsesid kui varem.

  1. Soovid mugavamat hooldust

Mugavam hooldus on hea põhjus uute läätsede otsimiseks. Kui kannad kahenädalasi, kuuajalisi või veelgi pikema kandmisajaga kontaktläätsesid, tuleb neid silmade tervise huvides igapäevaselt puhastada ja steriliseerida. Ebapiisava hoolduse tulemusena võivad läätsede kaudu silma sattuda mustus ja mikroobid, mis võivad omakorda põhjustada ärritust ning tõsiseid silmaprobleeme.

Kui läätsede puhastamine ja hooldamine on sinu jaoks tüütud ja aeganõudvad, on parem lahendus ühepäevased läätsed. Kuna iga päev paned silma uue ja puhta läätsepaari, on hügieenirisk madalam. Ühepäevaste kontaktläätsede käsitsemine võtab ka vähem aega.

  1. Sind vaevab silmade kuivustunne

Silmade kuivustundel võib olla väga palju põhjusi. Kui sind vaevab pidevalt “liivatera tunne” või silmade sügelemine, pöördu kindlasti spetsialisti poole, et leida kuivustunde põhjus ning sobivad võimalused sellega tegelemiseks.

Erinevatel kontaktläätsedel on erinev hapniku läbilaskvus, veesisaldus ning teised omadused, seega küsi oma silmaarstilt või optometristilt kontaktläätsede soovitust oma silmadele.

  1. Soovid kaasaegsemaid kontaktläätsesid

Mitu korda sa oled viimase 10 aasta jooksul telefoni välja vahetanud? Aga läätsed?

Kontaktläätsede tehnoloogiad arenevad kiiresti ning kaasaegsetel läätsedel on terve hulk omadusi, mida vanematel läätsemudelitel ei ole. Näiteks on uued kontaktläätsed sageli kõrgema hapniku läbilaskvusega, mis teeb need oluliselt mugavamaks ja silmasõbralikumaks.

  1. Sinu elustiil on muutunud

Muutunud elustiil ja -rütm on hea põhjus sobivamate läätsede leidmiseks. Kui aja jooksul oled kujunenud juhuslikust läätsekandjast regulaarseks või vastupidi, võivad sulle täna sobida paremini teistsugused läätsed kui varem. Enne mis tahes uute kontaktläätsede proovimist käi aga kindlasti nägemiskontrollis ning pea silmaspetsialistiga nõu.

Allikas: Optimeeri via Buller Meedia | Pilt: Optimeeri

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga