juuli 19, 2024
Lõõtsa 8, Tallinn, Eesti
Arvamuslood Buller Uudised Tehnika

Rehvivahetuse aeg läheneb!

Rehvivahetus - Talverehvid- Rehvivahetus Tallinnas- Autosõber OÜ

Vaadates aknast välja võite märgata, et sügis hakkab tasapisi talvele lähemale liikuma. Rehvivahetus on oluline osa auto talve hooldusest ja sõidu ohutuse tagamisest. Rehvivahetus aitab hoida teid ja sõitjaid turvalisena. Valides õiged rehvid vastavalt hooajale ja sõidu tingimustele, saate tagada parema pidamise ja juhitavuse. Õigeaegne rehvivahetus mitte ainult ei suurenda teie sõiduohutust, vaid pikendab ka rehvide eluiga ja aitab säästa kütust.

Broneeri rehvivahetus varakult ja võid olla kindel, et Sinu autol on hooajale vastavad rehvid aegsasti all. Nii sõidad igal ajal turvaliselt ning väldid närvikulu ja kiirustamist, mis kaasneb tipphooaja nõudluse kasvuga rehvivahetus teenuse järele. Autosõber aitab teid ka uute või kasutatud rehvide ostmisel, samuti anname teile teavet, millised rehvid sobivad teie autole kõige paremini. 

Millal on õige aeg talverehve vahetada ja milliseid talverehve valida?
Naastrehve võib sõidukil kasutada 15. oktoobrist kuni 31. märtsini (talviste tee- ja ilmastikuolude korral võib naastrehve kasutada kuni 30. aprillini). Talverehvidega on kohustuslik sõita 1. detsembrist 1. märtsini. 

Soovitame enne iga hooaega aegsasti üle vaadata olemasolevate rehvide seisukord. Valides sobivaid talverehve, tuleks arvestada teeolude, kohalike seaduste ja isiklike eelistustega.

Naastrehvid on talverehvid, mis on varustatud metallist naastudega, mis ulatuvad rehvi mustrisse. Need naastud annavad rehvile suurema haarduvuse jäistel ja lumistel teedel, muutes sõitmise talvises ja libedas ilmas turvalisemaks. Naastrehvid on parim valik väga karmides talvistes oludes. Peamine eelis lamellrehvi eest on pidamine jääl ja kinnisõidetud lumel. Samas lahtisel, värskel lumel, lörtsis ja ka jahedal märjal asfaldil ei ole need kõige parem valik. Naastrehvid on mõistlik alla panna kui sõiduiseloom on peamiselt linnast väljas ja vähem hooldatud teedel. Mustri sügavus vastavalt seadusele peab olema vähemalt 3 mm. Meie soovitus on mitte kasutada alla 4 mm mustri sügavusega talverehve, mida sügavam muster, seda parem on pidamine lumel. Lisaks tuleb märkida, et naastrehvid võivad teed kahjustada, eriti kui neid kasutatakse asfalt teedel ilma jää ja lumeta. Seetõttu on oluline järgida kohalikke eeskirju ja kasutada naastrehve vastutustundlikult, et tagada ohutu ja säästlik sõit talvistes tingimustes.

Lamellrehvid on küll disainitud nii, et ühendades endas nii talve- ja suverehve, pakkudes mõlemale hooajale optimaalset sõiduohutust kuid tegelikkuses see universaalsus piisavat sõiduohutust ei taga. Tuleb silmas pidada, et lamellrehvid jagunevad kaheks peamiseks kategooriaks Kesk-Euroopa (aastaringsed) ja Põhja-Euroopa lamelliks. Alates 1. detsembrist 2022 peavad sõidukite naastudeta talverehvid olema mõeldud põhjamaade kliimas kasutamiseks. Nõuetele vastavad rehvid on tähistatud märgiga, millel on kolm mäetippu ja lumehelves.

Miks eelistatakse siiski osta talveks lamellrehve? Sest need on vaiksed. Inimesed ostavad uue auto ning ei taha, et naastmüra sisse kostub. Vaikus ongi lamelli peamine eelis. Lamelli eelis on ka see, et inimene ei ole niivõrd sõltuv rehvivahetuse ajast. Ise valid, millal rehvid alla paned. Kui teekatte temperatuur hakkab langema ja on all lamell, siis on elu muretu. Inimene saab talvele rahulikult vastu minna. Meeles peab pidama sedagi, et Poolast edasi ei ole naastrehvid lubatud, niisiis kui sõidate tihti kaugemates riikides, siis peavad talve lamellid all olema. Kui teie sõit kulgeb vaid linnateedel, siis võib teile tõesti soovitada lamellrehvi, aga niipea kui liigute ka lumisematel ja libedamatel maanteedel ning külavaheteedel, siis lükkuvad lamelli eelised tahaplaanile. Märjal ja kuival asfaldil käitub hea lamellrehv jällegi väga eeskujulikult. 

Millele tasub tähelepanu pöörata rehvide vahetusel?
Otsustades, milliseid rehve kasutada, pöörake tähelepanu ka rehvi vanusele, kuna vanad rehvid võivad kaotada oma omadused. Nii nagu iga asi, vananevad ka rehvid, olenemata kas neid kasutatakse või mitte. Kummisegu kaotab ajaga oma algsed omadused, seega üle 3-4 aasta vanuseid rehve ei ole mõistlik osta uute rehvide pähe. Üle 10 aastase rehvi rehvi kasutamine ei ole soovitatav. Rehvid ei muutu küll vanuse tõttu kasutuskõlbmatuks kuid nende kasutus perioodi lõpuks võib kummisegu kaotada olulise osa oma algsetest omadustest.

Üks oluline aspekt, mida tuleks rehvivahetuse kaalumisel arvesse võtta, on rehvi mustri sügavus. Talverehvi mustri jääksügavus peab olema vähemalt 3,0 millimeetrit, kuid soovituslik on 5,0 millimeetri. Mida väiksem on jääksügavus, seda ohtlikumaks muutub liiklemine. Lubatust väiksema jääksügavusega sõitmine tekitab kergemini võimaluse vesiliuks või rehvi purunemiseks.

Teine oluline element on rehvirõhk. Vale rehvirõhuga sõitmine võib suurendada rehvide kulumist, kütusekulu ja mõjutada nii auto juhitavust kui ka sõidumugavust. Õige rehvirõhk on oluline.Tavaliselt jääb tavaliste sõiduautode rehvirõhk vahemikku 2-2,5 baari, kuid kindlasti kontrollige see  üle. Toote soovitatud rehvirõhk on tavaliselt välja toodud juhiukse siseküljel, sõiduki manuaalis või kütusepaagi luugi juures. Rehvirõhku saate tasuta kontrollida enamikes tanklates. 

Kui olete rehvid valinud, siis ärge unustage sildade reguleerimist. See on oluline protsess, mis tagab, et teie auto rattad on õiges asendis, mis omakorda pikendab rehvide eluiga ning annab teile sujuva ja ohutu sõidukogemuse. Meie professionaalne meeskond teeb sildade reguleerimise lihtsaks ja kiireks, et teie saaksite muretult edasi sõita. Et teha teie jaoks kõik võimalikult mugavaks, pakume broneerimissüsteemi rehvivahetuseks,  veermiku kontrolliks või sildade reguleerimiseks. See annab teile võimaluse planeerida oma aega ette ning vältida ootejärjekordi meie teeninduskeskuses.


Rehvihotell
Meil on ka rehvide hoiustamiseks spetsiaalne ladu, kus hoiame oma äri- ja eraklientidele rehve. Meie laos on rohkem kui 5000 rehvi, seega võite olla kindel, et leiate kindlasti koha. Teie rehvide heaolu on meie südameasjaks, seega pakume spetsiaalset rehviladu. See aitab pikendada teie rehvide eluiga ja tagab nende kvaliteedi säilimise. Tagame, et need oleksid järgmise hooaja saabudes korralikult hoitud. See aitab pikendada rehvide eluiga ja säilitada nende kvaliteeti. Teie rehvid on meie hoole all, kuni nad on taas valmis õigeks hooajaks. Võite olla kindel, et teie rehvid on meie hoole all, kuni nad on taas valmis sõitma. Meie teeninduskeskus on loodud teie mugavuse silmas pidades. Ootealal saate nautida tassikest kohvi või teed ning läheduses asuv Ülemiste keskus pakub suurepärast võimalust aega veeta ostlemise ja meelelahutusega.

Võtke meiega ühendust ja laske meil aidata teil sõidu ajal end mugavalt tunda. Autosõber on teie usaldusväärne partner kvaliteetsete autoteenuste osas Tallinnas. Kui ootate rehvivahetust või sildade reguleerimist, võite end mugavalt tunda, juues kohvi või teed meie Autosõber ootealal. Samuti on meie lähedal Ülemiste Keskus, kus saate vabalt aega veeta, kuni meie meeskond teie auto eest hoolitseb. Meie asukoht on mugav ja kergesti ligipääsetav. Oleme põnevil võimaluse üle teid peatselt teenindada!

Rehvivahetus - Talverehvid- Rehvivahetus Tallinnas- Autosõber OÜ

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga